לוגו שקוף של חברת תרגום Lingua

תרגום סימולטני

תרגום סימולטני הוא תרגום שנעשה בזמן אמת, תוך כדי דיבור. תרגום כזה שנעשה ב"לייב" מחייב רמת מקצועיות גבוהה מאוד של המתרגם, יכולת שפתית גבוהה, לצד יכולת קשב וריכוז ותגובות מהירות. פעמים רבות יש צורך גם בציוד מקצועי – למשל, חדר שקוף שבו המתרגם יושב עם ציוד שמשדר את התרגום שלו לאוזניות של מאזינים באולם, כפי שנעשה בנאומים באו"ם למשל

אוזניות וגם מיקרופונים שמייצגים תרגום סימולטני מחברת LINGUA
Lingua

קצת על שירותי התרגום הסימולטני שלנו

כחברה מובילה בתחום התרגום אנו מספקים שירותי תרגום סימולטני לחברות, לגופים רשמיים ולאנשים פרטיים, ולכל צורך. אנו שמים את הלקוח במרכז ורואים את התרגום כמשימת חיים. התרגום הוא גשר שמחבר בין אנשים ותרבויות, והופך את העולם לכפר גלובלי קטן. מתוך תפיסה זו אנו מחויבים לדייקנות ולעבודה מקצועית ואמינה שמבטיחה ששפה זרה לעולם לא תהיה מכשול בחיבור בין אנשים. בתהליך העבודה אנחנו רואים את הלקוח וצרכיו במרכז תשומת הלב שלנו, ונותנים שירות באדיבות, בצורה מהירה, נגישה ונעימה, לשביעות רצונו.

למה כדאי לפנות אלינו לצורך תרגום סימולטני?

אנו חברת תרגום Lingua, שמציעה שירותים רבים של תרגום, בהם תרגום מסמכים, תרגום משפטי, תרגום מקצועי, תרגום רפואי ועוד, וכן שירותים נלווים כמו תמלול והגהה. כחברה שמספקת שירותים מקיפים בתחום התרגום, צברנו ניסיון רב ואנו יודעים לתת מענה על כל הצרכים, מתוך מקצועיות רבה וניסיון. שנים של עשייה הביאו גם לבניית המוניטין שלנו ואנו יודעים שכדי לשמרו חובה עלינו להמשיך לעבוד קשה, ולוודא שהלקוחות שלנו שמחים ומרוצים, ושהתוצרים שלנו מביאים תוצאות. כשאתם מחפשים פתרון לתרגום סימולטני, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לחפף. תרגום שנעשה במקום אי אפשר לתקן או לשנות. פנו אלינו, כדי לקבל את תרגום מדויק, נכון ומקצועי.

תוכן עניינים

Lingua

5 סיטואציות שבהן יש צורך במתרגם סימולטני מקצועי

ספרה 1 - בעיצוב אתר LINGUA

כנס אקדמי בינלאומי

ספרה 2 - בעיצוב אתר LINGUA

נאומים, עצרות, ואירועים פוליטיים בינלאומיים

ספרה 3 - בעיצוב אתר LINGUA

תרגום של נאום בשפה זרה באמצעי תקשורת

ספרה 4 - בעיצוב אתר LINGUA

סיור או ביקור של משלחת חשובה מחו"ל

ספרה 5 - בעיצוב אתר LINGUA

תיווך בלתי אמצעי בכל סיטואציה

ספרה 1 - בעיצוב אתר LINGUA

כנס אקדמי בינלאומי

כנסים רבי משתתפים, כמו כנסים אקדמיים או כנסים מקצועיים, הם כלי חשוב וחזק למצב את עצמכם במרכז העשייה, לייצר שיח פורה ולקדם תחומי מחקר ועשייה אל השלב הבא. בכנסים כאלה, לא תמיד כל הנוכחים שולטים באנגלית ברמה גבוהה מספיק, ופעמים רבות עולה הצורך לתת פתרון של תרגום סימולטני למשתתפים. תרגום סימולטני הוא פתרון מצוין להנגשת את הכנס לכולם, וכדי ליהנות משיתוף ידע בינלאומי מבלי להדיר מהאפשרות הזו את מי שאינו דובר אנגלית.

ספרה 2 - בעיצוב אתר LINGUA

נאומים, עצרות, ואירועים פוליטיים בינלאומיים

הדוגמה המוכרת ביותר של סיטואציות פוליטיות בינלאומיות היא נאומים המתקיימים בבניין האו"ם שבו רבים מהנוכחים מרכיבים אוזניות, באמצעותן הם שומעים את התרגום הסימולטני של האדם הדובר בפני המליאה. תרגום סימולטני בסיטואציה כזאת מאפשר שיתופי פעולה בינלאומיים בין גורמים פוליטיים חשובים ורמי מעלה. מתרגם שלוקח על עצמו משימה זו חייב להיות אדם בעל יכולות שפתיות גבוהות ביותר, שמסוגל לתרגם הן שפה גבוהה והן סלנג מקומי, שכן הוא אינו יודע מראש מה יאמר. חשיבה מהירה, ויכולת תגובה מהירה גם הן תכונות שנחוצות לו לצורך תרגום מדויק ומהיר.

ספרה 3 - בעיצוב אתר LINGUA

תרגום של נאום בשפה זרה באמצעי תקשורת

תרגום סימולטני נחוץ פעמים רבות כאשר מנהיג או איש ציבור נואם בפני כלי תקשורת בשפה שאינה נהירה למאזינים או לצופים. לעתים מגיש החדשות צריך לתרגם בעצמו, אם הוא דובר את השפה על בוריה, אך פעמים רבות ניכר שזה לא תחום העיסוק שלו והתרגום אינו מדויק כלל. מתרגם סימולטני מקצועי יודע לתרגם, ואף לכתוב בכתוביות בזמן אמת את התרגום באופן מדויק עם מינימום טעויות.

ספרה 4 - בעיצוב אתר LINGUA

סיור או ביקור של משלחת חשובה מחו"ל

משלחות זרות יכולות להגיע לסיורים בארץ אחרת בשביל כל מיני מטרות. למשל, לצורך השתתפות באירועי ספורט, לצורך השקעה בחברה או רכישתה, סיור מסיבות פוליטיות ועוד. כדי שהסיור יענה על הצרכים של המשלחת, כדי שהם ישיגו את המידע שרצו, יכירו את המקום בו הם מבקרים, וייקחו החלטות מושכלות ונכונות, יש צורך לתרגם להם בזמן אמת את הנאמר סביבם. מתרגם סימולטני יכול לתרגם את הנאמר, ולאפשר למדריך, לאיש העסקים או למארח לדבר בשפה שנוחה לו בזמן שאורחיו שומעים את דבריו בשפתם שלהם באמצעות אוזניות.

ספרה 5 - בעיצוב אתר LINGUA

תיווך בלתי אמצעי בכל סיטואציה

למעשה, כל סיטואציה שבה יש אנשים שצריכים בזמן אמת להתמצא בנאמר סביבם יכולה להיפתר בקלות באמצעות תרגום סימולטני. תרגום משפטי בדיון בבית משפט, למשל, שבו מתדיינים אנשים דוברי שפות שונות למשל, צריך מתרגם סימולטני. במשפט המפורסם של אייכמן למשל, נעשה שימוש במתרגם סימולטני כדי להבין את דבריו של אייכמן שנאמרו בגרמנית. ישנן סיטואציות רבות נוספות. כדי לדעת אם מתרגם סימולטני מתאים גם למקרה שלכם – אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לשיחת ייעוץ ובה תתארו לנו בדיוק את הצרכים שלכם, ואנו נדע להמליץ לכם על המענה המתאים.

Lingua

כמה עולה שירות של תרגום סימולטני?

העלות של תרגום מסוג זה משתנה בהתאם לשפה, למשך הזמן, לציוד הדרוש, לסוג המומחיות שהמתרגם צריך ועוד. אנא פנו אלינו עם כל הפרטים שאתם יודעים על הצרכים שלכם כדי שנוכל לתת לכם הצעת מחיר שמתאימה לצרכים שלכם בדיוק.

אוזניות עם מיקרופון ומשפט על עלויות באנגלית מייצגים תרגום סימולטני מחברת LINGUA
Lingua

תרגום סימולטני - שאלות ותשובות

דמויות שמחזיקות אותיות באנגלית ואוזניות עם מכשיר הקלטה מייצגים שאלות ותשובות בנושא תרגום סימולטני מחברת LINGUA

מתרגם סימולטני צריך להיות מתרגם בעל ניסיון רב, ידיעה נרחבת ומצוינת של שפת היעד והמקור, וכן יכולת חשיבה מהירה, תגובתיות וריכוז. לא כל מתרגם מסוגל לתרגם בזמן אמת, וללא כלי תרגום ממוחשבים, את הנאמר, בלי הזדמנות לתיקונים או שינויים. כשהכול קורה מהר ובזמן אמת, צריך להיות אדם עם מיומנויות גבוהות וחשיבה מהירה ומדויקת.

בוודאי. זוהי בדיוק סיטואציה שבה מתרגם סימולטני יכול להיות הגורם שיחבר בין כל הנוכחים וינגיש את הנאמר בצורה טובה. פנו אלינו כדי לקבל פרטים נוספים.

ניתן לעשות הזמנה לטווח שעות מוערך, ויש פתרונות נוספים. פנה אלינו בבקשה כדי שנוכל להתאים לך את המענה שנכון לך.

רק אתה יודע עד כמה השליטה שלך בשפה טובה וכמה מהירה המחשבה שלך, וכמה אתה מרוכז ומדויק. כדי לתרגם בו במקום צריך יכולות יוצאות דופן שמאפשרות הן לעקוב אחרי הנאמר, לתרגם ובו בזמן להמשיך לעקוב בזמן אמת בלי לפספס את הנאמר. ככלל, תמיד מומלץ לקחת מתרגם מקצועי לצורך זה, בגלל המורכבות של המשימה.

כן, זהו אחד האמצעים המקובלים להנגשה של תרגום סימולטני. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עם פרטים נוספים כדי שנוכל להתאים לך את המענה הנכון לך.

אירועים שבהם צריך תרגום סימולטני הם לרוב כאלה שיודעים עליהם זמן רב מראש. עדיף לא לחכות לרגע האחרון עם ההזמנה. עם זאת, נשמח שתפנה אלינו עם כל הפרטים, ואנו נעשה מאמץ לספק לך את הפתרון שיתאים לך.

מידע מקצועי

כל מה שכדאי לדעת!

דילוג לתוכן